Etiketler

, , ,

İnternet üzerinde bir konuda binlerce belki daha da fazla sonuç karşınıza çıkında, bunlar arasından hangisini tercih edeceğinize karar vermek epey zor bir mesele. Bu yüzden de İngilizce öğrenme konusunda arayış içinde olanları düşünerek sitemizde farklı sitelerden de bahsediyoruz. Bu yazıda size, İngilizce öğrenmek isteyenler için çok yararlı ipuçları içeren bir web sitesinden söz etmek istiyorum.

Hakikaten ülkemizde İngilizce eğitimi konusunda izlenen yanlış metodlar yüzünden birçoğumuz, İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum seviyesindeyiz. Okullarda gördüğümüz İngilizce dersleri, bize sadece ders kitaplarındaki kuralları ezberleyip, sınavlardan yeterli not almamızı hedeflemiştir.

kolay İngilizce öğrenmeZahmetsiz İngilizce sitesi, İngilizce öğrenenlere, İngilizceyi çok daha çabuk ve de etkili öğrenmelerine yardım etmek için yola çıkmıştır. Bir işi yerine getirmek kadar, onu nasıl gerçekleştireceğinizi bilmek de çok önemlidir. Senelerdir İngilizce eğitimi görmesine rağmen, düşlediği gibi İngilizce konuşamayanların sorunu, ülkemizde uygulanan analiz yaklaşımlı İngilizce eğitimi politikalarından kaynaklanmaktadır. Sadece devlet okullarında değil, özel kurslardaki İngilizce dersleri bile bu tarz ile sunulduğundan arzulanan yararı sağlayamamaktadır.

Bu yazıda konunun çok fazla detaylarına değinmeden özetle şunu söylemek yerinde olur. Şayet doğru metodlarla İngilizce eğitimi verilirse, mevcut İngilizce eğitimiyle öğrendiğinizden üç beş kat daha hızlı İngilizce öğrenebilirsiniz. Başka bir ifadeyle doğru yöntemlerle İngilizce çalışırsanız çok daha hızlı ve etkili İngilizce öğrenebilir ve daha kısa sürede İngilizce konuşma becerisi elde edebilirsiniz.

Yabancı dil öğrenmek uzun soluklu bir maratondur. Azimli ve sabırlı bir şekilde çalışmanız lazımdır. Hatta İngilizceyi, mecburiyet olarak görmez de bir hobi haline dönüştürebilirseniz ne kadar çabuk ve pratik bir biçimde öğrendiğinizi görecek ve çok büyük keyif alacaksınız. Bundan dolayı İngilizceyi bir ders olarak algılamayıp onu sevin. İngilizceyi kendinize bir keyif ve de eğlence haline getirin. Bu perspektiften bakarsanız İngilizce dersleri çok sevdiğiniz aktivitelere dönüşecektir.

İngilizce öğrenmeye yeni başlayan kişiler başlangıçta zorlanabilir bıkkınlık gösterebilirler. İlk dönemlerinde çok azimli olabilmek ve vaz geçmemek başarıyı kesinlikle getirecektir. Bir müzik aleti çalan arkadaşlar bana katılacaklardır. İngilizce öğrenmekle müzik aleti çalmak, süreç olarak benzerdirler.

İlk başlangıç seviyelerinde sıkıcı ve zor olabilir. Lakin müzik aletinden melodik sesler çıkarmaya başlayınca, öğrenme aşaması eğlenceli olmaya başlar. İngilizce öğrenmek de işte böyledir. İlk aşamalarında zor ve sıkıcı görünebilir. Ancak zaman içinde okuduğunuz kolay yazıları, hikâyeleri, dinlediğiniz kolay cümleleri anlamaya başlayınca, öğrenme sürecinden zevk almaya başlarsınız.

Sonuç olarak, işte bu sitede öğretilen teknikleri öğrendikten sonra mutlaka hayata geçirin. Yabancı dil öğrenmek gibi ciddi konularda bilmek yetmez, hayata geçirmek gerekir. Sitedeki İngilizce dersleri sizlere ne şekilde yapacağınız hususunda yardımcı olacaktır.

http://www.zahmetsizingilizce.net/

Reklamlar